Atalanta ne zna kad je dosta, Miha poražen, pa isključen!

Gasperinijeva četa se poigrava sa rivalima u "kalču", srpski trener izbačen sa meča zbog nervozne reakcije

• 0
Siniša Mihajlović

Atlanta gazi i nema nameru da stane. Za tim iz Bergama "kriza" je nepostojeća reč u vokabularu. Nova "žrtva" fudbalske mašinerije bila je Sampdorija koja je ispraćena sa 2:0 u Đenovu da do kraja sezone misli o borbi za opstanak.

Atalanti je ovo bila deseta pobeda u 11 poslednjih utakmica, a deveta uzastopna. Toliko o snazi italijanskog predstavnika u Ligi šampiona...

Ponovo je tim iz Bergama preuzeo treću poziciju na tabeli, ispred Intera, koji doduše ima meč manje, a za to su odgovorni strelci golova protiv Đenovljana: Rafael Toloi u 75. minutu i Luis Muriel u 85. za potvrdu trijumfa.

Držali su se gosti koliko su mogli, imali svojih dobrih momenata da ugroze gol rivala, no nije bilo prave i precizne završnice kao na drugoj strani, pa su novi bodovi legli na već obilat saldo sjajnog Gasperinijevog tima.

Istovremeno, Mihajlovićeva Bolonja nije se proslavila kao u prethodnoj rundi sa Interom. Očito je veliki trijumf učinio svoje, uspavao igrače Siniše Mihajlovića, koje je u takvom momentu uhvatilo Sasuolo i golovima Berardija i Haraslina slavio 2:1.

Srpski trener je i ovoga puta bio u centru pažnje, pošto ga je sudija isključio u 82. minutu zbog prigovora.

Tek u 91. minutu sjajni Musa Barou je uspeo samo da ublaži poraz svojim novim golom za Bolonju.

Drame u najavi biće za pozicije pet i šest, za koje konkurišu tri ekipe: Milan, Napoli i Roma - svi su ovo kolo upisali pobede.

Fudbaleri Napolija

Milan dan ranije u spektakularnom preokretu protiv Juventusa, a Roma i Napoli u sredu protiv Parme, odnosno Đenove.

Napolitanci su ranije odradili svoj posao (2:1), profitirali preko Mertensa i rezerviste Lozana, koji je posle samo 120 sekundi po ulasku u igru pogodio nakon što je spretno izbegao ofsajd poziciju.

Đenovljane je ovaj poraz svrstao među tri poslednjeplasirana tima na tabeli.

Romi je bilo "biti ili ne biti", a loše je počelo po Fonsekin sastav - golom Kucke iz penala za 0:1 Parme na "Olimpiku" već u 9. minutu. Ipak, stvari su na svoje mesto postavili Mhitarijan i Vereto, obojica snažnim i preciznim udarcima sa distance.

Jermen je to učinio unutar kaznenog prostora, a Francuz sa oko 25 metara, za preokret i nastavak neizvesne trke "Vučice" u borbi za Ligu Evrope.