Barselona izbacila Espanjol iz Primere posle 27 godina, Suarez treći najbolji strelac u istoriji

Urugvajac je strelac jedinog gola na meču

• 0
Luis Suarez

Fudbaleri Barselone pobedili su Espanjol u gradskom derbiju rezultatom 1:0 (0:0) i tako ga izbacili iz Primere prvi put posle sezone 1992/93!

Espanjol je sam sebe odavno eliminisao iz društva najboljih, ali mi je zvanično presudio Luis Suarez golom u 56. minutu. Golom kojim je postao treći najbolji strelac u istoriji kluba sa 195. golova.

Ispred su samo Cezar Rodrigez koji je postigao 232 u periodu od 1939. do 1955. godine, dok je sa 629 na prvom mestu ko drugi nego Lionel Mesi.

Na ovom meču smo videli i dva crvena kartona, po jedan na obe strane. Kod Barse je u 50. isključen mladi Ansu Fati koji je pet minuta ranije ušao u igru, dok je kod Espanjola napolje morao Lozano u 53. minutu.

Barsa je ovom pobedom zadržala šanse za tirulu i sada zaostaje sdamo bod u odnosu na Real koji svoj meč sa Alavesom igra u petak veče.