≫

Mesijev novi rekord! Argentinski maestro je jedini u istoriji sa po 20 golova i asistencija u sezoni

Novi zapis za istoriju u meču protiv Valjadolida

• 1
Spain Soccer La Liga

Mesi i Vidal slave gol Čileanca protiv Valjadolida, Foto: Tanjug/AP

Argentinac je asistencijom za Artura Vidala pomerio granicu španskog ligaškog fudbala tako što je postao prvi fudbaler u istoriji Primere koji je u istoj sezoni upisao 20 golova i 20 asistencija.

Simbolično ili ne, baš u 2020. godini. To je postigao u istoj sezoni kada je dao i svoj sedamstoti gol u karijeri.

Upravo je asistencija Argentinca za strelca gola Vidal bilo sve konkretno sa napadačkog repertoara Katalonaca na "Zorilji", gde su gosti slavili 1:0.

Već posle petnaest minuta meča sa Valjadolidom, Mesi je odigrao sjajan pas kroz trojicu igrača Valjadolida za Vidala. Čileanac se okrenuo i pogodio po zemlji dalji ugao gola rivala i smestio Mesija u istoriju.

Argentinski maestro je postao ujedno i prvi igrač koji je u sezoni imao bar 20 asistencija još od Ćavija Ernandeza koji je to postigao u sezoni 2008/2009.

Barseloni je ova asistencija Mesija i gol Vidala obezbedila prednost do poluvremena od 1:0.

Sve što je Mesi radio ove sezone ipak nije do sada bilo dovoljno za prvo mesto u Primeri, koje je Barsa nedavno izgubila i na koje je zaseo Real Madrid sa četiri boda više od najvećeg rivala pred Blaugranin meč sa Valjadolidom.

Ovom pobedom ponovo je razliaksamo bod, ali uz meč više u korist Mesija i družine.