≫

Dmitrović na korak od opstanka u Primeri: Penali pomogli Eibaru da dođe do najvažnije pobede

Atletik Bilbao rastužio Radoju i Levante

• 2
Marko Dmitrović Foto: Marko Jovanović

Pobedom protiv Espanjola u 36. kolu Primere, fudbaleri Eibara su praktično obezbedili opstanak i igraće najelitinije špansko takmičenje i naredne sezone 2:0 (2:0)!

Zvanično nisu, ali za to im je potrebno da Majorka izgubi barem jedan od preostala tri meča koje imaju da odigraju ili da sam Eibar trijumfuje na jednom od svoja dva.

Junak pobede gostujućeg tima bio je dvostruki strelac Ekspozito koji je pogađao mrežu novog člana Segunde u 25. i 36. minutu.

Prvi gol dao je sa bele tačke,. dok je drugi takođe postigao zahvaljujući penalu. Najpre mu je golman odbranio, ali je Ekspozito iz odbitka povisio prednost Eibara.

Srpski reprezentativac Marko Dmitrović, nije imao previše posla na golu Eibara koji u sledećem kolu dočekuje Valjadolid, te idu u goste Viljarealu.

Atletik Bilbao je posle dva vezana poraza konačno slavio i to kao gost protiv Levantea sa 2:1.

Baski su došli u prednost golovima Raula Garsije u prvom poluvremenu, a sve što je domaćin uradio na ovom meču bio je utešni pogodak Makedonca Bardija u 71. minutu.

Srpski internacionalac Nemanja Radoja ušao je u igru u poslednjih pola sata u redovima Levantea, ali nije ostvario zapažen učinak.