≫

Dva gola Trezegea i pomoć iz VAR sobe: Aston Vila uhvatila poslednji voz za opstanak

Velikan iz Birmingema pobedio Kristal Palas sa 2:0

• 0
Trezege, Aston Vila Slavlje Trezegea i saigrača; Foto: Tanjug/AP

Uspela je Aston Vila nekako da uhvati poslednji voz za opstanak i pobedom od 2:0 nad Kristal Palasom sačuva šanse da se i dogodine nađe u društvu najboljih, ali treba na tome da zahvali i VAR sudiji koji im je dosta pomogao.

Ni ovo kolo u Premijer ligi nije moglo da prođe bez polemike oko video tehnologije koja je poništila, utsak je pogrešno, vodeći gol gostiju koji je postigao štoper Mamadu Sako na centaršut Luke Milivojevića u osmom minutu.

Arbitri su naime ovaj potez i udarac ramenom okarakterisali kao gol rukom.

Vila je do prvog trijumfa još od 21. januara došla golovima Egipćanina Trezegea koji je pogodio u u nadoknadi prvog poluvremena i u 59. minutu kada je gostujući tim kažnjen za propuste u odbrani.

Kristal Palas je pokušao u poslednjih pola sata da stigne do boda, ali nije iskoristio šanse pa mora da se pomiri sa petim vezanim porazom. Slabo igra londonski tom otkako je prvenstvo nastavljeno, a samo je Norič dao manje golova od njih cele ove sezone.

Što se Aston Vile tiče, ona je i dalje daleko od opastanka jer joj Votford i Vest hem beže četiri boda. U sledećem kolu gostuje Evertonu i ukoliko tu ne trijumfuje na Gudisonu ponovo će joj opastanak u Premijer ligi biti doveden u pitanje.

Spomenimo i da je gostujući napadač Kristijan Benteke dobio crveni karton po završtku utakmice zbog sukoba sa domaćim fudbalerom Konsom.