Napolitanci i Rosoneri remizirali posle velike borbe - 2:2

• 2
Zlatan Ibrahimović, Milan, Napoli

Zlatan se nije prolsavio ovaj put; Foto: Tanjug/AP

Poslednji meč nedeljnog programa u Seriji A doneo je derbi na San Paolu između Napolija i Milana, a posle zanimljivih 90 minuta i remija od 2:2 najzadovoljnija je Roma koja drži peto mesto na tabeli ispred ovih rivala.

Milan je bolje otvorio meč i prvi poveo. Igrao se 20. minut kada je Ante Rebić poslužio Tea Ernandeza, a levi bek Reala na pozajmici doneo prednost Rosonerima.

Ipak, radost gostiju nije dugo potrajala pošto je defanzivac domaćih Di Lorenco izjednačio u 31. na 1:1.

U drugom poluvremenu Napoli je bo taj koji je bolje otvorio nastavak, a delovalo je da će tim Đenara Gatuza stići do pobede kada je u 60. minutu Dris Mertens na pas Kaljehona povisio na 2:1.

Međutim, Milan se nije predavao, a konačan rezultat postavio je Frank Kesi sa bele tačke u 73. minutu posle greške srpskog reprezentativca Nikole Maksimovića koji je neopreznim startom nad Bonaventurom skrivio najstrožu kaznu.

Vezista iz Obale Slonovače je bio precizan.

Napoli je objektivno bio mnogo bolji na ovom meču i imao više prilika da stigne do trijumfa, dok je Milan postigao dva srećna gola iz samo četiri udarca.