Žiru glavom "cementira" treće mesto Čelsija: Plavci pobedili Norič i pobegli Lesteru i Junajtedu

Minimalac sa "fenjerašem"

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Čelsija pobedili su Norič u utakmici 36. kola engleske Premijer lige sa 1:0 na svom Stamford Bridžu.

Plavcima je ovo bila veoma bitna pobeda da bi pobegli Lesteru i Mančester junajtedu i zadržali treće mesto engleske elite u finišu sezone.

Jedini pogodak za domaćina postigao je Olivije Žiru još u prvom poluvremenu i to u trećem minutu nadoknade prvog dela.

Markos Alonso je bez gledanja odložio na levoj strani loptu za Kristijana Pulišića, ovaj je prema petercu poslao centaršut za Žirua.

Pored njega je bio Švajcarac Tim Kloze, ali ga je Francuz s lakoćom izigrao i stvorio sebi prostor za šut. Glavom je lagano spakovao loptu iza leđa golmana Noriča za 1:0.

Čelsi je i pre toga imao dobar šut Pulišića iz 36. minuta, tada se odbranom Tim Krul istakao, ali u nadoknadi iz neposredne blizine ništa nije mogao.

U nastavku je Krul sprečio da razlika u korist Čelsija bude i veća kada je branio Pulišiću i Alonsu, dok je Žiru gađao pored stative u 85. minutu.

Čelsi je do kraja sačuvao prednost i sa 63 boda ostao treći iza Mančester Sitija (72 boda), a ispred Mančester junajteda i Lestera (po 59).

Što se tiče Noriča, ovaj tim je već otpisan i sledeće sezone će igrati u Čempionšipu pošto je posle 36 kola sakupio samo 21 bod na poslednjem mestu Premijer lige.