Ovo mu se nikad nije desilo u sezoni: Katastrofalna greška Van Dajka u porazu Liverpula od Arsenala

Štoper Redsa nije bio koncentrisan u tom 32. minutu protiv Tobdžija koji je slavio sa 2:1 na kraju

• 3
Virdžil Van Dajk

Printskrin: Twitter/@DoentesPFutebol

Prvi put u ovoj sezoni, sezonu u kojoj je Liverpul postao prvak Engleske, Virdžil Van Dajk je napravio grešku koja je direktno uticala na to da Redsi prime gol!

I to u derbiju protiv Arsenala na Emirejtsu koji je Liverpul izgubio (2:1) - kada je Holanđanin u 32. minutu poslao pogrešan pas ka golmanu, a isti je u međuvremeno presekao Aleksandr Lakazet i izjednačio rezultat.

Arsenal je u međuvremenu stigao i do 2:1 do poluvremena, strelac je bio Nelson, dok je Liverpul poveo u 20. minutu preko Sadia Manea.

Redsi su u nastavku bili bilji rival, imali su dve sjajne prilke preko Salaha u 55. i 70. minutu. Takođe, Mane je u 86. imao veliku šansu za poravnanje, kao i Vilok u 90. za treći gol domaćina.

Vredi pomenuti da je Tobdžijama ovde bio potreban trijumf kako bi se umešali za mesto koje vodi u Ligu Evrope. Pogotovo nakon što je i Totenhem nešto ranije slavio u gostima.

Sada imaju 53 boda, tri manje od Vulvsa koji su na 6. poziciji i dva od Pevaca koji su sedmi na tabeli. Ispred je Šefild  sa 54 i utakmicom manje.