Marko Nikolić namučio vladare Rusije u Superkupu: Zenit "overio" vrhunsku sezonu triplom krunom

• 4
Artjom Dzjuba

Fudbaleri Zenita osvojili su Superkup Rusije, pobedivši Lokomotivu sa 2:1.

Nije uspeo Marko Nikolić da dođe do prvog trofeja na početku rada u Moskvi, u Superkup okršaju su osvajači duple krune ipak bili bolji.

Prvo je poveo Zenit golom Dzjube u 14. minutu, na idealan centaršut Santosa, a u 69. minutu je vrhunskim udarcem pod prečku na 2:0 povisio Ozdojev.

Samo tri minuta kasnije, Vedran Ćorluka je učinio utakmicu zanimljivijom. Hrvatski veteran vratio je posle kornera Lokomotivu u igru, ali Lokomotiva nije imala snage za udarac vredan izjednačenja.

Tako je Zenit došao do triple krune, bez Baneta Ivanovića, koji se oprostio posle duple krune.