Šok dana u Ligi Evrope: Budućnost izbacila Astanu usred Kazahstana!

Podgoričani priredili jedno od najvećih iznenađenja ovog četvrtka

• 3
FK Budućnost Foto: Printscreen/ Hesgoal.com

Iznenađenje dana u Ligi Evrope napravila je Budućnost. Podgorički tim šokirao je Astanu kao gost i trijumfom od 1:0 prošao u treće kolo kvalifikacija gde ga čeka mali balkanski derbi sa Sarajevom.

O koliko se velikom uspehu Budućnosti radi svedoči i podatak da je uoči utakmice kvota na Podgoričane bila čak 13, dok je kec na Astanu iznosio samo 1,20.

Ali kazahstanski šampion igra užasno ovog leta, što je potvrdio i ranom eliminacijom u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od strane beloruskog Dinama iz Bresta.

Jedini pogodak na današnjem meču postigao je Vasilije Terzić. Igrao se 25. minut, kapiten budućnosti Petar Grbić sa leve strane majstorski centrirao, a vezista Budućnosti iz idealne pozicije savladao iskusnog golmana Astane Nenada Erića.

Generalno, viđena je dobra igra izabranika Mladena Milinkovića, koji nisu dopustili favorizovanom domaćinu da nametne inicijativu, a tek u finišu prvog poluvremena Astana je stvorila prvu veliku šansu kada je centarfor Sotiriju bio neprecizan.

Budućnost je, s druge strane, imala nekoliko dobrih pokušaja iz kontri, a u nastavku je izdržala pritisak Astane i sačuvala minimalnu prednost. Eliminacija Astane znači i da ona neće biti protivnik Crvene zvezde u plej-of Lige Evrope koji je zakazan za petak.

U ostalim mečevima popodnevnog programa nisu viđena veća iznenađenja. Rozenborg, APOEL, Hajduk iz Splita i Granada su bili sigurni na gostovanjima i obezbedili su prolaz u sledeću rundu Lige Evrope.