Bajern nastavio gde je stao, "palo" novo iživljavanje: Šalke primio osam u Minhenu!

Surov je bio tim Hansija Flika na otvaranju nove bundesligaške sezone

• 6
Bundes liga, FK Bajern Minhen, Salke

Nova sezona Bundeslige je krenula, a ako je suditi po prvoj utakmici, igri i pobedi Bajerna, i ova će proteći u znaku nemačkog i evropskog prvaka.

Tim Hansija Flika pregazio je "staru mušteriju" Šalke sa čak 8:0 (3:0) što za Bavarce nije ništa novo, samo je nastavak onoga što su prikazvali u završnici Lige šampiona kada su redom gazili rivale do evropskog trona.

Ovog puta, u petak uveče u Minhenu, pojačani za Liroja Sanea, Bajern je od starta ubacio goste iz Gelzenkirhena u mašinu, već u 4. minutu poveo preko Gnabrija, a do poluvremena već imao ubedljivih 3:0 na svom kontu.

Katastrofa gostiju bila je na vidiku.

U nastavku Bajern je bez zadrške silovito pritiskao odbranu "Kraljevsko plavih", Gnabri je bio trostruki strelac, golovi su se ređali kao na traci, Sane je uz pogodak upisao i dve asistencije i pokazao da će biti ogromno pojačanje.

Mrežu potpuno demoralisanih igrača Šalkea, osim Gnabrija i Sanea, tresli su još Levandovski iz penala, Gorecka, Miler, i Musiala.

Malo je nedostajalo da Bavarci zabeleže najubedljiviju pobedu u istoriji u domaćem šampionatu, dvaput već su pre ovog meča "tukli" Hamburg istovetnim rezultatom (2015. i 2017), pa će morati da sačekaju neku drugu priliku za neku novu goleadu i napad na to ostvarenje.

Kako su krenuli, ni taj dan nije daleko.