≫

Golgeterski prasak na startu Bundeslige: Šest utakmica, 24 gola i velika pobeda Dortmunda u derbiju

Već na startu nemačkog prvenstva najava da će ova sezona biti uzbudljiva

• 1
FC MSV Duisburg-  FC Borussia Dortmund Foto: Tanjug/AP

Start nemačke Bundeslige doneo je mnogo golova i iznenađenja. Posle Bajernove kanonade protiv Šalkea od čak 8:0, ove subote je odigrano šest mečeva na kojima su postignuta čak 24 gola, u proseku četiri po meču.

Derbi je odgiran u Dortmundu gde je Borusija bila ubedljiva protiv imenjaka iz Menhengladbaha koji je porazila sa 3:0.

Blistao je dvostruki strelac Erling Haland koji je pogađao u 54. iz penala i 77. minutu na pas Sanča, mada su goladu otvorili najmlađi, 17-godišnjaci Džud Belingem i Govani Rejna koji su izveli sjajnu akciju.

Mladi Amerikanac je na debiju postigao premijerni pogodak za "Milionere".

Herta je u Bremenu savladala Verder, za koji igra srpski reprezentativac Miloš Veljković, rezultatom 4:1, a već nakon prvog poluvremena bilo je 2:0 za goste iz Berlina, a strelci su bili Pekarik i Lukebakio.

U nastavku igre prednost je za Hertu uvećao Brazilac Kunja, počasni pogodak za "zelene" postigao je Dejvi Zelke, a konačan rezultat postavio je Džon Kordoba u 90. minutu. Veljković je poraz svog tima ispratio sa klupe za rezervne igrače.

Ajntraht, našeg Filipa Kostića, je u Frankfurtu remizirao sa Arminijom 1:1. Novajlija u Bundesligi poveo je golom Sukua, ali je domaćin uspeo da izbegne poraz zahvaljujući Andreu Silvi.

Kostić je odigrao čitav meč za Ajntraht.

Frajburg je u pravoj goleadi savladao domaćina u Štutgartu rezultatom 3:2, dok je Hofenhajm savladao Keln u gostima takođe sa 3:2 uz het-trik Andreja Kramarića. Pogledajte sjajne golove Hrvata:

Augsburg slavio u Berlinu gde je porazio Union sa 3:1.