≫

Amerika u čudu: Bosanac iskopirao Ramba Petkovića i golom iz kornera doneo pobedu ekipi

Fantastičan gol Harisa Medunjanina

• 4
Haris Medunjanin Printskrin: Youtube

Haris Medunjanin, fudbaler MLS ligaša Sinsinatija postigao je gol koji će se dugo prepričavati u Americi. Sinsinati je savladao Njujork Red Buls rezultatom 1:0, jedini gol na meču Dao je Medunjanin iz kornera.

Bilo je to u 85. minutu meča, činilo se da će ekipe podeliti bodove, a onda je na scenu stupio Medunjanin.

Bosanski fudbaler je pet minuta pre kraja postigao sjajan gol. On je iz kornera savladao Davida Jensena i tako doneo pobedu svom timu. Na taj način je iskopirao Dejana Ramba Petkovića bišeg igrala Crvene zvezde, Reala i brazilskih klubova koji je bio poznat po golovima iz kornera.

Medunjanin je pre dolaska u Ameriku igrao za AZ Alkmar, Spartu iz Roterdama, Valjadolid, Makabi iz Tel Aviva, Gacijentep, Deportivo La Korunju i Filadelfiju Union.