≫

Pored ovakvog Sona, Pevcima ne treba Bejl: Korejac dao četiri gola u demoliranju Sautemptona!

Napadač Totenhema igrao simultanku na "Sent Merizu"

• 0
hong min son

Supersonični Korejac Hong Min Son bio je neuhvatljiv za odbranu Sautemptona u nedelju popodne na jugu Engleske, odigrao je golgeterski meč karijere - postigao je četiri gola u pobedi Totenhema od 5:2 na "Sent Merizu" u 2. kolu Premijer lige.

Murinjov adut je tresao mrežu Mekartija u 45, 47, 64 i 73. minutu, za slom "Svetaca" koji su naspram sebe imali pravu napast oličenu u super brzom i napadački potentnom golgeteru gostiju iz Londona, ali i u četvorostrukom asistencu Hariju Kejnu.

Reprezentativac Engleske "hranio" je savršenim pasovima saigrača, ovaj neumoljivo punio mrežu Sautemptona i teško da je ikad pre viđena ovako produktivna saradnja dvojice špiceva na terenima najbolje engleske lige.

FK Sautempton - FK Totenhem

Son je dva gola dao levom, dva desnom nogom, u svakoj situaciji, osim što je dobijao praovremene asistencije, sjajno je iskontrolisao lopte, bio je miran u prijemu, i još mirniji, sigurniji i ubitačniji u završnici akcija.

Toitenhem pored ovakvog Sona nije ni morao da dovodi skupocenog Bejla, mada će Velšanin svakako biti paklen dodatak jurišnicima poput Kejna i Sona.

Peti gol za goste, posle "rafala" Sona, delo je drugog najboljeg igrača ekipe na današnjem meču Karija Hejna, ponovimo: četvorostrukog asistenta danas!

Za Sautempton, koji je poveo u 32. minutu, oba gola postigao je najbolji strelac Dani Ings.

Totenhem se tako iskupio za poraz u prvom kolu sezone od Evertona na svom terenu i najavio uzlet u nastavku sezone, naravno pojačan za dvojicu vrhunskih imena, Bejla i Reguliona, koji su u međuvremenu stigli u klub.

U drugom meču popodnevnog programa Brajton je kao gost demolirao Njukasl na Sent Džejms Parku sa čak 3:0.

Rani golovi Nila Mopea u 4. iz penala i 7. minutu nagovestili su debakl "Svraka" koje su poletele posle pobede protiv Vest Hema u prvom kolu.

Dotukao ih je Aron Konoli u 83. pa sada i "Galebovi" imaju tri boda posle dva odigrana kola.