Zlatan tukao i sa zemlje i iz vazduha i održao čas Mihinoj Bolonji

Rutinska pobeda Rosonera na startu Serije A od 2:0

• 0
AC Milan, Bologna Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Milana uspešno su započeli novu sezonu u Seriji A laganim trijumfom nad Bolonjom od 2:0 na "San Siru".

Blistao je najbolji među Rosonerima, prva zvezda tima Zlatan Ibrahimović, koji je postigao po jedan pogodak u svakom od poluvremena i potom povukao ručnu kako ne bi sekirao prijatelja na klupi Bolonje Sinišu Mihajlovća.

Prvi u 35. minutu na pas Tea Ernandeza bio je jako lep šut glavom u gol Lukaša Skorupskog, dok je drugi početkom drugog poluvremena stigao sa bele tačke.

Pre toga je na obodu šesnaesterca oboren Ismael Benaser, a glavni sudija posle konsultacija iz VAR sobe ipak pokazao na 11 metara. Ibrahimović je sa dva gola uhvatio voz u trci za najboljeg strelca Serije A.

Bolonja je zaigrala bolje tek nakon što je primila drugi gol i izvela nekoliko opasnih napada ali nije mogla da zatrese mrežu Điđa Donarume.

Pride su gosti meč završili sa desetoricom fudbalera nakon što je isključen Mičel Dajks u 87. minutu.

Rade Krunić je dobio šansu na drugoj strani u redovima Milana u 86. minutu, ali je posle smao nekoliko sekundi na terenu zaradio i žuti karton.