≫

Surovo prekinut niz Bajerna od 24 pobede: Bavarci izgubili 1. put od decembra, i to sa 4:1!

Bivši trener 2. tima Bajerna je priredio debakl Bavarcima!

• 4
Bajern, Hofenhajm Foto: Tanjug-AP

Fudbaleri Hofenhajma prekinuli su veličanstven niz Bajerna, pobedivši sa 4:1 u Bundesligi!

Iako je Bajern delovao kao nezaustavljiva "mašina" u prethodnom periodu, ipak je umor učinio svoje posle osvajanja Superkupa Evrope i produžetaka sa Seviljom.

Ovo je prvi poraz Bajerna od 7. decembra prošle godine, kada je Borusija Menhengladbah bila bolja sa 2:1, samo je Red Bul Lajpcig posle toga izvukao jedan bod u meču bez pogodaka 9. februara!

Onda je usledio niz od 24 pobede, u kojima je Barselona stradala sa 8:2, Šalke sa 8:0, a Hofenhajm se revanširao za debakl od čak 6:0 iz februara.

Osetili su domaćini da je umor stigao Bavarce, o tome svedoči odluka da Levandovski ostane na klupi.

Bičakčić je u 16. minutu matirao Nojera, nekadašnji adut Salcburga Dabur je dao gol za 2:0 već u 24. minutu.

Kimih je vratio Bajern u igru sjajnim golom u 36. minutu, a potom je nova nevolja usledila za Hofenhajm - Bičakčić se povredio kada ga je predriblao Sane.

Morao je da ustupi mesto Skovu, a Kramarić je presudio Bajernu u 77. minutu, odnosno 92. iz penala za konačnih 4:1, akter meča je bio i naš Mijat Gaćinović od 59. minuta.

Nisu pomogle ni izmene sa zvučnim imenima, Levandovski, Koman i Gorecka su samo potvrdili da je i nezaustavljivi Bajern jednom morao da poklekne.

Da sve bude zanimljivije, trener Hofenhajma je sada Sebastijan Henes, dojučerašnji trener drugog tima Bajerna.

Rođak je slavnog Ulija Henesa, sin nekada poznatog igrača Ditera, ima 38 godina i ovosezonskim startom je pokazao da je Hofenhajm napravio pravi potez angažmanom!