Sterling i Tores pogađali za pobedu Sitija: "Građani" se "prošetali" pored Barnlija u Liga kupu

Fudbaleri Mančester Sitija bez većih problema su izašli na kraj sa Barnlijem u osmini finala Liga kupa i pobedili su sa 3:0

• 0
Britain Soccer EFL Cup

Dvostruki strelac za Siti je bio Rahim Sterling, a jedan gol je dao Feran Tores.

Građani su poveli u 35. minutu kada je Sterling centaršut Bendžamina Mendija zakucao levicom u mrežu sa osam metara.

Isti igrač je u 49. minutu u kontri bio na pravom mestu u petercu gde je primio loptu od Toresa i lagano sa tri metra duplirao prednost - 2:0.

Tores je i sam postigao gol u 65. minutu i time potvrdio prolaz Sitija. Rijad Marez je poslao loptu napred za Sterlinga u novoj kontri, on je bio ometen igračima Barnlija, ali je lopta otišla napred.

Pokupio ju je Tores koji je produžio još nekoliko koraka i onda rutinski savladao Pikok-Farela za 3:0.

U sredu su svoj meč Liga kupa igrali i fudbaleri Njukasla koji su posle preokreta i penala pobedili Njuport.

Njuport je poveo pogotkom Tristana Abrahamsa u petom minutu, izjednačio je Džondžo Šelvi u 87, a onda su "Svrake" u penal seriji dočekale promašaje Tejlora i Kupera.

Prethodno je Žoelington promašio u drugoj seriji, tako da je Njukasl dvaput vadio "kestenje iz vatre" i na kraju slavio.