Atalanta zasenila asistenciju Sergeja: Gomez i družina razbili Lacio

Fudbaleri Atalante pobedili su Lacio sa 4:1 u meču prvog kola italijanske Serije A

• 1
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/AP

Atalanta je bila dominantna i nastavila je gde je stala i prošle sezone kada je bila jedan od najubojitijih napada lige.

Tim iz Bergama je poveo u desetom minutu golom Robina Gosensa kome je lopta u petercu pala na nogu posle traljave reakcije glavom igrača Lacija Stefana Radua.

Gosens se u 32. minutu našao u ulozi asistenta kada je dugom loptom na drugoj stativi sa leve strane poslao loptu za Hansa Hatebura, a ovaj je volejem pogodio pod prečku.

Na 3:0 povisio je Alehandro Gomez u 41. minutu kada je loše glavom reagovao Španac Patrik Gabaron.

Lacio je tek u drugom poluvremenu stigao do utešnog gola i postigao ga je Felipe Kaisedo na asistenciju Sergeja Milinković-Savića.

Sergej je "zavrnuo" loptu ka petercu, tamo je centaršut ispratio Kaisedo koji je primirio i onda iz dva poteza matirao golmana Atalante u 57. minutu.

Samo četiri minuta kasnije, Atalanta je postavila konačan rezultat. Strelac je ponovo bio Gomez posle dodavanja Malinovskog.

Udarcem je "probušio" malu mrežu gola Lacija za nova tri boda i drugo mesto Serije A iza Napolija.

Atalanta ima šest bodova posle dve odigrane utakmice, dok je Lacio na 11. mestu sa tri boda iz dva odigrana meča ove sezone.