≫

Jović startovao, pa promašio zicer: Vinisijus ga zamenio pa dao jedini gol u pobedi Reala

Luka nije imao sreće, a fali mu i samopouzdanja. Atletiko u svom ligaškom meču razočarao posle goleade

• 10
Spain Soccer La Liga

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Valjadolid sa 1:0 u meču četvrtog kola španske Primere, dok je Atletiko Madrid remizirao sa Ueskom 0:0. Viljareal je bio ubedljiv protiv Alavesa sa 3:1, dok je Elče savladao Eibar sa 1:0.

Luka Jović je još jednom dobio šansu u startnoj postavi Reala, Srbin je promašio zicer u 17. minutu kada mu je idealnu loptu poslao Federiko Valverde.

Loptu koja je išla po zemlji, Luka je lansirao iznad gola Valjadolida, imao je još jednu šansu kada je pogodio okvir gola, a Srbin je u nastavku meča izmenjen.

Od 58. minuta je zaigrao Vinisijus Žunior koji je samo sedam minuta kasnije dao jedini gol za Real.

Raul Garsija je ćušnuo loptu, ona se odbila od Bruna Gonzalesa pred golom Valjadolida pravo na nogu Brazilca.

Vinisijus Žunior je poklon iskoristio bez problema i u situaciji jedan na jedan lagano smestio loptu u mrežu za sedmi bod Reala iz tri meča.

Marko Dmitrović se standardno našao na golu Eibara u porazu od Elčea za koji je jedini pogodak postigao Lukas Boj u 37. minutu.

Ekspozito je u 52. minutu propustio šansu za izjednačenje, posle čega Eibar nije mogao do gola.

Viljareal je protiv Alavesa slavio pogocima Paka Alkasera u 13, Đerarda Morena u 45. sa penala i opet Alkasera u 67. minutu.

Jedini pogodak za Alaves je dao Edgar Mendez u 36. minutu kada je neverovatan kiks napravio golman Viljareala Serhio Asenho.

Njega je duga lopta iz odbrane preskočila zbog loše procene pri istrčavanju i Mendez nije imao težak posao.

Atletiko je razočarao na gostovanju Ueski, pa je posle pobede nad Granadom od šest golova, sada ispalio 16 udaraca ka golu Ueske ali nijedan nije pronašao svoju metu.

Jorgandžije imaju četiri boda posle dva kola (deveto mesto), dok je Ueska sa tri boda na 16. mestu Primere.