"Štikla" Van de Beka i slobodnjak Pogbe: Junajted u četvrtfinalu Liga kupa

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale Liga kupa posle pobede nad Brajtonom 3:0

• 0
Britain Soccer League Cup

Junajted je poveo iz prekida u 44. minutu kada je Huan Mata uposlio Skota MekTominija dugom loptom, a MekTomini je glavom sproveo loptu iza leđa Džejsona Stila.

Mata je i sam postigao gol u 73. minutu kada mu je petom efektno asistirao Doni Van de Bek na dvadesetak metara od gola Brajtona.

Mata je pokupio pas, povukao loptu nekoliko koraka do daljine penala i odatle naciljao po zemlji za 2:0. Konačan rezultat postavio je Pol Pogba u 80. minutu kada je izveo precizan slobodan udarac i još jednom ostavio nemoćnog Stila na gol liniji.

U poslednjem meču u sredu, Everton je pobedio Vest Hem sa 4:1. Het-trik je postigao Dominik Kalvert-Levin u 11, 78. i 84. minutu.

Strelac za "Karamele" je bio i Rišarlison u 56. minutu, dok je jedini gol za "Čekićare" dao Robert Snodgras u 46. minutu.