"Zauvek ću pamtiti Zvezdu i 4 gola za 14 minuta": Najbolji fudbaler Evrope izabrao omiljeni momenat

Robert Levandovski zasluženo dobio najveće priznanje za prošlu sezonu

• 9
Robert Levandovski Foto: Marko Jovanović

Napadač Bajerna Robert Levandovski i zvanično je najbolji fudbaler Evrope u izboru UEFA za sezonu 2019/20.

Sjajni poljski golgeter imao je sezonu iz snova u kojoj je osvojio čak pet značajnih trofeja, a svakako je najvažniji pehar Lige šampiona u Lisabonu, pa je nagrada bez sumnje otišla u prave ruke.

Napadač Bajerna je iza sebe ostavio Manuela Nojera i Kevina De Brujnea, a "nosio" je Bavarce prošle sezone i postigao je čak 55 golova u svim takmičenjima, preciznije 34 u Bundesligi, 15 u Ligi šampiona i još šest u Kupu Nemačke.

Na pitanje koji mu je bio omiljeni momenat iz prethodne sezone u konkurenciji pobede u finalu nad PSŽ-om, razbijanja Barselone sa 8:2, on je izabrao utakmicu sa Zvezdom u Beogradu u kojoj je Bajern slavio sa čak 6:0.

- Zauvek ću pamtiti meč protiv Zvezde kada sam oborio rekord i dao četiri gola za 14 minuta. Volim da dajem golove - poručio je Levandovski.

Poljak je proglašen i za napadača godine, dok su dvojica njegovih saigrača takođe pokupili nagrade.

Manuel Nojer je golman godine u Ligi šampiona, Džošua Kimih je najbolji defanzivac, a jedini van Bajerna koji je osvojio priznanje je Kevin de Brujne vezista Mančester Sitija.

Takođe, Hansi Flik iz Bajerna je najbolji trener u Evropi za prošlu sezonu.