Đuričić na vrhu serije A posle goleade, Pedro doneo pobedu Romi, Vulić starter

Sasuolo je hit italijanske lige

• 1
domeniko berardi Foto: Tanjug/Ap

Serija A ima novog lidera, makar i privremeno je to situacija sa Sasuolom, koji je nastavio da "rešeta" mrežea i pobeđuje u velikom stilu. Na "Mapei" sationu u subotu popodne "stradao" je nejaki novajlija u ligi Krotone sa 4:1, pa je tako tim Roberta De Zerbija preuzeo vrh tabele, uz gol razliku 9:3.

Za razliku od Sasuola, Krotoneu zasad "ne svetaju ruže" u eliti, Kalabrezi su trenutno poslednjeplasirani sa sva tri poraza iz tri kola.

FK Sasuolo - FK Krotone Foto: Tanjug/AP

Za gostujući sastav od starta je igrao bivši igrač Zvedze Miloš Vulić, zamenjen je u 77. minutu kod rezultata 2:1, posle čega je odbrana gostiju još dva puta kapitulirala. Otvorili su se gosti, zaigrali rizičnije na polovini rivala, što su umeli da kazne Kaputo svojim drugim golom i Lokateli u nadoknadi.

Osim njih dvojice, u strelce se za Sasuolo upisao i Domeniko Berardi.

Za goste, strelac jedinog gola bio je Nigerijac Simeon Nvankvo iz penala, za poravnanje u 49. minutu.

Srpski reprezentativac Filip Đuričić bio je starter za domaći tim, zamenjen je u 90. minutu kada je u igru ušao Hamed Traore.

Sledi pauza i u italijanskom prvenstvu koje bi kod Italijana moglo i da potraje zbog novih slučajeva zaraženih kovid virusom, konkretno u Đenovi gde je registrovano čak 14 slučajeva.

Zbog toga je meč Đenove i Torina koji je bio zakazan za subotu, odložen.

U poslednjem meču programa za subotu, Roma je pobedila Udineze golom novajlije Pedra, koji je u 55. minutu postavio konačan rezultat. Pedro je poslao projektil u 55. minutu sa distance, potvrdivši navijačima da će biti dobar adut.