≫

Kutinjo posle godinu i po dao gol za Barselonu i doneo joj bod protiv Sevilje

Fudbaleri Barselone remizirala je sa Seviljom u petom kolu Primere 1:1 na svom stadionu Kamp Nou

• 0
APTOPIX Spain Soccer La Liga Foto: Tanjug/AP

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu i to u razmaku od dva minuta kada su pogađali De Jong i Kutinjo.

Poveli su gosti u osmom minutu kada je Đoan Džordan izveo korner, a posle uigrane akcije i centaršuta, lopta je stigla u peterac.

Tamo je Žil Kounde skočio i udario je glavom, ona se odbila od Frenkija de Jonga na nogu njegovog prezimenjaka - Luka de Jonga i ovaj ju je zakucao pod prečku za 1:0.

Samo dva minuta kasnije Brazilac Filipe Kutinjo će pokazati zašto je Ronald Kuman tražio da se vrati u Barselonu.

Leo Mesi je poslao iz sredine loptu preko odbrane na levi bok, tamo je očajno reagovao veteran Hesus Navas koji je bukvalno na nogu Kutinju poslao asistenciju.

Brazilac je iz prve šutirao i pogodio gornji levi ugao gola na kom je bio Marokanac Bono. Podsećanja radi, to mu je bio prvi gol za Barsu još posle aprila 2019. godine kada je pogodio protiv Mančester junajteda u Ligi šampiona i Viljareala u Primeri.

Barselona posle tri odigrane utakmice na startu nove sezone od pet kola, ima sedam bodova i nalazi se na petom mestu Primere, dok je iza nje sa istim brojem bodova, Sevilja na šestom mestu.