Levandovski dao dva gola i asistirao Mileru: Bajern dominirao protiv Arminije

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Arminiju Bilefeld sa 4:1 u meču četvrtog kola Bundeslige

• 0
Germany Soccer Bundesliga Foto: Tanjug/AP

Bajern je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremenu kada su Tomas Miler i Robert Levandovski pogađali mrežu rivala.

Miler je prvi gol dao već u osmom minutu kada je posle uigrane akcije uz malo sreće sačuvao loptu pred golom Arminije i onda zatresao nebranjenu mrežu.

U 26. minutu Levandovski je duplirao prednost posle asistencije Gorecke sa leve strane i to šutem sa dvadesetak metara.

Poljak je postigao i treći gol Bajerna u nadoknadi prvog dela igre. Miler je fintirao ulevo, iz sredine je poslao loptu do Levandovskog levo od sebe i Leva je opet bio neumoljiv, ovog puta sa petnaestak metara.

Tek što je krenulo drugo poluvreme Robert je uzvratio uslugu Mileru i asistirao mu je za pogodak u 51. minutu.

Centaršut sa desnog krila i lagana realizacija Milera za miran kraj meča, pre kog se na semafor upisala i Arminija.

Toliso je u 58. minutu izgubio loptu, usledila je kontra domaćih u kojoj je Japanac Ritsu Doan lepo fintirao u kaznenom prostoru i onda šutirao precizno u dalji ugao gola Bajerna za konačnih 4:1.

Do kraja meča je Korentin Toliso isključen, pa je tim iz Minhena završio meč sa igračem manje, ali pobeda nije došla u pitanje, pa Bajern ima devet bodova i nalazi se na drugom mestu, dok je Arminija 14. sa četiri boda.

U ostalim mečevima dana, Mehengladbah i Volfsburg su remizirali 1:1, Leverkuzen je bio bolji od Majnca 1:0, Borusija iz Dortmunda je savladala Hofenhajm 1:0, Štutgart Hertu 2:0.

Nerešeno su odigrali i Frajburg i Verder iz Bremena 1:1, a Lajpcig je prvo mesto tabele sačuvao trijumfom protiv Augzburga 2:0.