Sudija se zbunio i zvao VAR tamo gde ga nema: Ovaj arbitar je nasmejao celu Italiju

Sudija Frančesko Meravilja napravio je zanimljiv gaf koji je nasmejao ljubitelje fudbala u Italiji

• 0

U utorak je igrana utakmica Serije B između Askolija i Ređane, a Meravilja se pred kraj meča našao u nezavidnoj situaciji jer je pozvao VAR snimak.

Kako u Seriji B "video asistent" tehnologije nema, osim u slučaju nekolicine utakmica u doigravanju, tako je Meravilja nasmejao sve svojom zbunjenošću kada je tražio da proveri gol iz nadoknade vremena.

U tom trenutku je bilo 2:1 za Askoli, ali je Augustus Kargbo postigao pogodak u 94. minutu za 2:2. Pomoćnik je mahnuo zastavicom zbog ofsajda, pa je glavni arbitar prvo poništio gol, ali je onda pozvao VAR.

Srećom po njega, pomoćni sudija nije pogrešio, to je moglo da se vidi na usporenom snimku, pa je gol opravdano poništen.

Inače, pogotke za Askoli koji je na kraju pobedio sa 2:1 kod kuće dali su Abdelhamid Sabiri i Riad Bajić, dok je jedini pogodak za goste u 89. minutu dao Simone Mazoki.