Inter slavio u Đenovi, Lukaku pokrenuo neroazure

Posle poraza od gradskog rivala prošlo kolo Inter se vratio na kolosek

• 1
FK Inter - FK Đenova Foto: AP/Tanjug

Posle poraza u gradskom derbiju De la Madonina Inter je uspeo da se vrati na kolosek i dođe do tri boda na gostovanju u Đenovi pobedom 2:0.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a gosti sa "Đuzepe Meace" su stvorili samo jednu šansu preko Romela Lukakua, ali nisu uputili nijedan udarac u okvir gola Đenovljana, što se nije dogodilo otkako je Konte preuzeo ekipu u proleće prošle godine.

Do vođstva stigli u 64. minutu pogotkom Lukakua, koji je na asitenciju Nikola Barele, pogodio suprotan ugao.

Tačku na pobedu stavio je Dambrosio u 79. minutu. Srpski repreyentativac Aleksandar Kolarov ušao je u finišu utakmice.

Za Đenovu je poslednjih pola sata odigrao Ivan Radovanović, dok je u Interu od 80. minuta na terenu bio Aleksandar Kolarov.

Inter je treći sa 10 bodova, dva manje od lidera Milana, ali uz utakmicu manje. Đenova je 15. sa četiri boda.