Zvezdaši trljaju ruke, Gent se raspada na svim frontovima

Novi poraz za belgijskog predstavnika koji 5. novembra stiže na Marakanu

• 8
FK Gent

Dobra vest za fudbalere i navijače Crvene zvezde stiže iz Belgije. Gent, njihov rival u trećem i četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope, ne može da se sastavi, a trećim vezanim porazom u svim takmičenjima zakomplikovao je sebi život.

Izabranici trenera Vima De Dekera poraženi su ovog ponedeljka od kluba sa kojim ih najčešće mešamo - Genka, koji je kao gost slavio sa 2:1.

Iako je Gent poveo preko Kastro-Montesa u 24. minutu, gosti su do poluvremena izjednačili zahvaljujući spretnom Teu Bongondi, nekadašnjem fudbaleru Selte koji je glavom pogodio u 40.

Trijumf gostima doneo je slovački vezista Patrik Hrosovski sjajnim udarcem sa distance u 84. minutu, mada mu je dosta pomogao loše postavljeni golman Genta, Turčin Sinan Bolat.

Gent je posle 10. kola tek 13. na tabeli sa samo devet bodova i u seriji od dva vezana poraza u ligi (tri sa Ligom Evrope). Ne piše mu se dobro uoči dolaska Hofenhajma, a potom i gostovanja na beogradskoj Marakani 5. novembra.