≫

Svirao penal protiv Srbije u kvalifikacijama za EP, sada priznao da je homoseksualac

Norvežanin Hagen delio je pravdu Orlovima 2014. godine u Jerevanu

• 1
Tom Harald Hagen Printskrin: Youtube/ Fotballfredag

Norveški sudija Tom Harald Hagen priznao je da je homosekusalac, prenose tamošnji mediji!

Hagen je sudija od 2006. godine, da bi 2009. postao i član UEFA pod čijom značkom je sudio i meč između Jermenije i Srbije (1:1) u okviru kvalifikacija za EP 2016. godine. Podsetimo, tada je u 82. minutu pokazao na belu tačku za domaćina, ali je Vladimir Stojković odbranio šut pre nego što je Zoran Tošić izjednačio u 90. minutu.

- Postepeno sam postajao siguran u sebe. U mom životu sve je dobro. Ceo život živim ovako i to nije nešto o čemu stalno razmišljam. Mogud a hodam uzdignute glave, osim kad pogrešim na terenu - izjavio je Hagen.

Norvežanin trenutno ima 42 godine i ove sezone nije sudio u UEFA takmičenjima, dok je prethodno bio na utakmicama Lige šampiona i Lige Evrope - ali i na ostalim velikim takmičenjima.