Real iščupao bod u Nemačkoj, Tadić strelac protiv Atalante, Siti protutnjao kroz Marselj

Mnogo zanimljivih duela odigrano je u 2. kolu Lige šampiona

• 7
FK Borusija - FK Real Madrid Foto: AP/Tanjug

Drugo kolo Lige šampiona donelo je nova fudbalska uzbuđenja. Videli smo mnogo golova i dosta nezvesnih duela.

Jedan od najzanimljivijih bio je u Menhengladbahu gde je Real mogao da bude poražen od Borusije sa 2:0, jer jr gubio do 87. minuta, ali su u poslednja tri minuta dali dva gola i iščupali bod.

Benzema je bio strelac u 87. a Kazemiro u nadoknadi vremena. Bio je ovo prvi duel dva kluba i evropskim takmičenjima posle 35 godina.

Real je odigrao očajnu utakmicu, od šansi je imao samo prečku koju je pogodio Asensio. Pred kraj je priretio i Azar, ali je jasno da je bezopasan u ovom trenutku.

Zanimljivo je da je golove za Borusiju dao Markus Tiram, sin legendarnog francuskog igrača i prijatelja Zinedina Zidana, Lilijama Tirama.

Neizvesno je bilo u Italiji gde je Atalanta igrala nerešeno sa Ajaksom 2:2 koji je imao 0:2 vođstvo. Tadić je doveo Ajaks u vođstvo u 30. minutu iz penala, a Traore je doneo 2:0 u 38.

FK Ajaks, Dušan Tadić Foto: Guliver/Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Ipak, Atalanta se nije predvala i Zapata je za šest minuta u 54. i 60 doneo izjednačenje.

Slično je bilo i u Madridu, gde je Atletiko gubio sa 1:2 i uspeo vrlo brzo da izjednači, na 2:2 ali i na kraju da preokrene i pobedi sa 3:2.

aTLETIKO - SALCBURG Uzbudljivo je bilo na meču Atletika i Salcburga, čak 5 golova Foto: AP/Tanjug

Liverpul je upisao i drugu pobedu u dva odigrana kola, ali Jirgen Klop posle meča sa Midtjilandom ima jednu veliku brigu više.

Naime, tokom prvog poluvremena, na povredu se požalio Fabinjo koji nije mogao da nastavi meč, a sve ovo dobija dodatno na težini ako se ima u vidu da je Fabinjo na poziciji štopera zamenio povređenog Van Dajka.

Porto je stigao do prve pobede ove sezone u Ligi šampiona i to protiv Olimpijakosa na svom terenu.

Prvi gol na ovom meču videli smo na samom početku, već u 11. minutu i ide na dušu odbrani Olimpijakosa koja je nemo gledala centaršut. Srpski fudbaler Marko Grujić ušao je 70. minutu utakmice za Porto.

Marsej se nekako držao u igri sve do pred kraj kada je Gundogan praktično rešio pitanje pobednika.

Liga šampiona, utorak

Rezultati:

Atalanta – Ajaks 2:2 (0:2)

(Zapata 54, 60 - Tadić 30 (p), Traore 38)

Atletiko Madrid – Salcburg 3:2 (1:1)

(Ljorente 29. Feliks 52, 85 – Soboslaj 40, Beriša 47.)

Menhengladbah – Real Madrid 2:2 (1:0)

(Tiram 33, Tiram 58, - Benzema 87., Kazemiro 90+)

KRAJ SVIH MEČEVA

90+ GOOOL 2:2 Real je uspeo da iščupa remi u Nemačkoj,  strelac  Kazemiro.

87. GOOOOL 2:1 Real smanjuje prednost u Nemačkoj, strelac Benzema

81. GOOOL 0:3 Siti razbija Olimpik u finišu, Rahim Sterling je strelac

76. min: GOOOOL 0:2 Mančester Siti vodi protiv Olimpika u Marselju, strelac Gundogan.

75. min: Odlična šansa Azara da smanji rezutlat Borusije na 2:1, ali je promašio.

60. min: GOOOL Atalanta izjednačuje na 2:2 protiv Ajaksa dvostruki strelac je Zapata, koji je smanjio na 1:2 u 54. minutu.

59. min: GOOOOL 2:0 Borusija vodi protiv Real Madrida, a strelac je ponovo Tiram.

56. min: 1:0 Liverpul vodi protiv Midjilanda.

52. min: GOOOOL. 2:2  Žoao Feliks doovodi Atletiko do izjednačenja..

48.min: GOOOL 1:2 Salcburg vodi u Madridu na početku drugog dela igre, strelac Beriša

1. POLUVREME

45. min: POLUVREME

40. min: GOOOOL 1:1 Salcburg izjednačio u Madridu protiv Atletika

38. min: GOOOOL 0:2 Ajaks vodi u Italiji protiv Atalante, strelac je Lasina Traore

33.min: GOOOL 1:0 Borusija vodi protiv Reala, gol Markusa Tirama.

31. min: GOOOOL 0:1 Ajaks poveo protiv Atalante u Italiji. Streal Dušan Tadić iz penala.

29. min: GOOOOLn 1:0 Atletiko Madrid vodi protiv Salcburga na svom terenu, strelac Markos Ljorente.

28. min: Real napada polovinu Borusije, ređaju se šanse, Vinisijus promašio sa peterca, pa odličan šut Tonija Krosa sa 16 metara.

18. min: GOOOOL 0:1 Mančester Siti vodi u Marselju, strelac Feran Tores, na asistenciju Kevina De Brujnea

11. min: GOOOL 1:0 Porto vodi protiv Olimpijakosa, strelac je Ahmed Hasan

Ajaks - Atalanta

8 min. Slab udarac Tadića sa ivice šesnaesterca, desnom nogom.

Borusija - Real Madrid

4. min: Za sada bez većih uzbuđenja na meču Reala i Borusije, kao i na ostalim duelima.