Projektil bivšeg igrača Zvezde u najluđem meču Kupa Italije

Ivan Ilić strelac za Veronu protiv Venecije, meč otišao u penale posle 3:3

• 0

Srpski vezista Ivan Ilić, inače bivši đak Crvene zvezde, postigao je sjajan gol za Veronu na meču italijanskog Kupa protiv Venecije! Meču koji je rešen tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca - 3:3 (2:2, 1:1, pen: 3:1)!

Ilić je "odapeo strelu" u 41. minutu za vođstvo domaćeg tima koje je povećao Salsedo u 59. minutu. Ipak, Venecija se nekim čudom vratila u meč golovima u 83. i 87. minutu.

Zatim su u 98. preko Modola u 98. minutu uspeli i da preokrenu rezultat, ali je Vieira u 110. obezbedio penale domaćem timu. A tamo je viđen i gol Darka Lazovića za 1:0, nakon što je Modolo bio neprecizan za Veneciju - čji igrači su od četiri udarca samo jednom tresli mrežu.

U narednu rundu prošli su Kaljari, Torino, Parma, Udineze, Fjornetina i Đenova, dok su Benevento i Krotone ispali od drugoligaša Empolija i SPAL-a.