≫

Arsenal odradio posao za 4 minuta, Benfika i AZ demonstrirali silu, Roma se obrukala protiv Bugara

Napoli kao gost pobedio Real Sosijedad - 1:0

• 1
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Utakmicama od 21 sat kompletirano je drugo kolo Lige Evrope koje su obeležile ubedljive pobede Arsenala, Benfike i AZ Alkmara.

"Tobdžije" su na "Emiratima" preslišale irski Dandalk sa 3:0, nakon što su u finišu prvog poluvremena u razmaku od tek dva minuta stigli do velike prednosti pred odlazak na odmor, strelci su bili Nketija u 42. i Vilok u 44. Na 3:0 povisio je Nikola Pepe u prvom minutu drugog poluvremena što je bilo, ispostaviće se kasnije, i konačan rezultat.

Roma je na domaćem terenu priredila neprijatno iznenađenje pošto je remizirala sa CSKA iz Sofije na utakmici bez pogodaka. Odmah na početku mrežu Bugara zatresao je Smoling, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. I pored nekoliko opasnih situacija, "Vučica" nije uspela da probije disciplinovanu odbranu ekipe iz Sofije.

Kluž i Jang Bojs odigrali su nerešeno, u Rumuniji je bilo 1:1. Domaćin je poveo u 62. minutu golom Marija Rondona, međutim Švajcarce je spasao poraza Kristijan Fasnaht sedam minuta kasnije.

Molde je kao domaćin slavio protiv Rapida iz Beča minimalnim rezultatom, a čovek odluke bio je Ohi Omoihuanfo u 65. minutu minutu meča.

U Francuskoj Nica je pobedila Hapoel Ber Ševu sa 1:0, strelac jedinog gola na meču bio je Amin Žiri u 23. minutu susreta.

Istim rezultatom završen je i duel Slavije i Bajera iz Leverkuzena u Pragu gde je domaćin slavio pogotkom Petera Olajinke u 80. minutu. Bajer je od 22 minuta igrao sa igračem manje posle isključenja Karima Belarabija.

Glazgov Rendžers je minimalno porazio Leh na Ajbroksu golom Kolumbijca Morelosa dok je Benfika demolirala Standard sa 3:0.

AZ Alkmar je na svom terenu demolirao Rijeku sa 4:1 dok je Napoli golom Matea Politana porazio Real Sosijedad kao gost sa 1:0.