Čelsi ubedljiv u Lankaširu, Sitijev minimalac u Šefildu

Plavci su trijumfom nad Barnlijem ostali u vrhu Premijer lige

• 0
FK Čelsi - FK Barnsli Alex Livesey

Fudbaleri Čelsija savladali su Barnli kao gosti rezultatom 3:0 u sedmom kolu engleske Premijer lige.

Hakim Zijeh je postigao svoj prvi gol u Premijer ligi u 26. minutu, nakon lepo izgrađene timske akcije po desnoj strani, i to nakon što je nedavno pogodio i u Ligi šampiona protiv Krasnodara.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, ali je u nastavku ekipa Frenka Lamparda potvrdila trijumf.

Ponovo je prvo zapretio Barnli, međutim u 63. minutu Kurt Zuma nakon kornera uspeva da udvostruči prednost "plavaca".

Sedam minuta kasnije sevnula je kontra Čelsija koju je pogotkom krunisao Timo Verner.

Čelsi se nakon nekompletnog sedmog kola nalazi na četvrtom mestu Premijer lige sa 12 osvojenih bodova, dok je Barnli poslednji sa samo jednim bodom.

Mančester Siti je uspeo da izvuče trijumf na gostovanju u Šefildu pobedom 1:0.

Pobedonosni gol postigao je Voker u 28. minutu.