Tadić dao 5. gol zaredom za Ajaks, ukupno 7 u isto toliko mečeva

Svakako lepa vest i za navijače Srbije pred meč sa Škotima

• 1
Dušan Tadić Printskrin: Streamja

Fudbaleri Ajaksa pobedili su u gostima ekipu Utrehta rezultatom 3:0, a strelac drugog gola za Kopljanike bio je i srpski reprezentativac Dušan Tadić!

Tadić je mrežu Utrehta zatresao u 71. minutu iz penala, jer je Traore oboren u kaznenom prostoru, što mu je peti uzastopni gol na isto toliko mečeva.

Nakon što je 18. oktobra dva puta bio strelac protiv Herenvena, Tadiću je nekoliko dana kasnije defanzivac Liverpula sa gol-linije skinuo loptu, da bi serija srpskog asa krenula od 24. oktobra.

Pao je gol protiv Venloa, u onom ubedljivom trijumfu od 13:0, zatim je pogađao i protiv Atalante, Sitarda i Mitjilanda.

Tadić je odigrao svih 90 minuta za Kopljanike koji su prvi gol dali u 62. minutu preko Klasena (treći je delo Promesa u nadoknadi), a stigao je i da dobije žuti karton nekoliko minta pre tog pogotka sa bele tačke.

Svi ovi golovi i te kako mogu da raduju i Ljubišu Tumbakovića koji će u ponedeljak okupiti najbolje fudbalere Srbije za meč sa Škotskom u finalu plej-ofa Lige nacija.