Nikolićeva Lokomotiva primila "petardu" u derbiju Moskve, Slobodan Rajković tragičar

Posle crvenog kartona, sve je bilo teže za Lokose

• 4
Slobodan Rajković

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve poraženi su od Dinama u gradskom derbiju sa 5:1.

Marko Nikolić imao je gorku epizodu posle remija sa Atletikom iz Madrida u Ligi šampiona - već u 33. minutu bilo je 2:0 za Dinamo, a onda je Slobodan Rajković dobio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cedilu.

Posle prvog starta, već u narednoj akciji dobio je drugi žuti karton, iako je kontakt za faul bio minimalan i kratak. Rajković je brzo pustio ruke sa Endžijea, ali arbitri mu nisu progledali kroz prste i oteran je sa terena.

Ipak, i sa igračem manje, Lokomotiva je smanjila na 2:1 pred poluvreme preko Ze Luisa, kome je iz kornera asistirao Mirančuk.

Nije smogla Lokomotiva snage za nešto više sa igračem manje, Lesovoj je bio strelac za 3:1 u 60. minutu, a samo četiri minuta kasnije, Lokosi su morali da igraju sa dva igrača manje.

Golman Giljerme je rukom odbranio šut kada je izašao van šesnaesterca i morao je u svlačionicu, a Marko Nikolić je u igru uveo drugog golmana Kočenkova, žrtvujući igrača Živogljadova.

Onda je i Dinamo ostao sa 10 igrača zbog drugog žutog Paršivljuku, a onda je iz penala u 86. minutu bio precizan Fomin za 4:1.

Tu nije bio kraj kanonadi, Rauš je iz kontre pogodio za konačnih 5:1.