Jovetić srušio Kiprane za najveći uspeh crnogorskog fudbala od osamostaljenja

Podgorica slavi veliki trijumf ekipe Faruka Hadžibegića nad Kiprom - 4:0

• 5
Crna Gora Foto: MN press

Fudbaleri Crne Gore pobedili su Kipar sa 4:0 i ostvarili jedan od najvećih uspeha tamošnjeg fudbala od osamostaljenja 2006. godine - plasman u B diviziju Lige nacija.

Goleadu na meču u Podgorici otvorio je Stevan Jovetić u 14. minutu, a da na ovom meču neće biti neizvesnosti potvrdio je napadač Stnadrda iz Liježa Boljević pogocima u 25. i 28. minutu.

Tačku na dobro izdanje selekcije Faruka Hadžibegića stavio je Stefan Mugoša u 60. minutu, a valja spomenuti i da je pored voidećeg gola kapiten "Sokolova" Jovetić upisao i dve asistencije na ovom meču.

Crna Gora je tako takmičenje završila kao prva u grupi ispred Luksemburga koji je remizirao bez golova protiv Azerbejdžana (0:0).

U narednom izdanju Lige nacija Crnogorci će igrati u B diviziji, onoj iz koje bi reprezentacija Srbije mogla i zvanično da ispadne u sredu uveče posle utakmice sa Rusijom.