Voša tražila penal protiv Zvezde u 70. minutu, sudijski ekspert se javio i objasnio zašto nije bio

Stiglo objašnjenje sporne situacije sa Karađorđa

• 10

Igrao se 70. minut derbija 15. kola Superlige Srbije između Vojvodine i Crvene zvezde kada je domaćin, pri rezultatu 1:0 za goste, tražio penal posle pada Nemanje Čovića u kaznenom prostoru!

Bio je Čović u duelu sa Strahinjom Erakovićem, prethodno je odigrao dupli pas i potom pao, ali sudija Novak Simović - koji je bio blizu događaja - nije se oglasio.

Protestvovali su igrači domaćeg tima, kao i klupa, ali je u međuvremenu stiglo i objašnjenje sudijskog eksperta Zdravka Jokića.

- Ono na šta treba obratiti pažnju jesu noge plavog igrača (Eraković) u momentu kada napadač Vojvodine (Čović) gleda levo i ne vidi protivnika i udara u nogu. Noge plavog igrača su obe na zemlji i sudija je dobro procenio. Drugo je da je podigao nogu - rekao je Jokić za TV Arena Sport i na taj način potvrdio da penal za Vošu nije bio.