Marin iskoristio neverovatan kiks golmana i spasio Milojevića poraza u derbiju kola

Prvi gol u sezoni i remi sa Al Šababom

• 0

Nekadašnji vezista Crvene zvezde Marko Marin postigao je svoj prvi gol u novoj sezoni, gol kojim je Al Ahli izbegao poraz kod kuće od Al Šababa (2:2).

Vodili su izabranici Vladana Milojevića već od 2. minuta pogotokom Tarmina, ali su gosti u 44. i 48. preokrenuli rezultat. Ipak, samo dva minuta nakon vođstva Al Šababa, Marin je iskoristio kiks golmana i postavio konačan rezultat.

Bio je to klasičan poklon litvanskog golmana Arlauskisa koji je loše ispucao loptu i praktično je pogodio Marina na nekih 16 metara. Takav poklon iskusni vezista nije želeo da propusti i zakucao je loptu u mrežu.

Al Ahli posle pet kola ima deset bodova, tri manje od vodećeg Al Hilala koji je slavio sa 2:0 i tako iskoristio upravo ovaj remi da preskoči pomenute rivale na tabeli.