≫

Čović iz sumnjive akcije rešio gradski derbi, Zukić ga začinio: Vojvodina prošla u četvrtfinale Kupa

Tim Nenada Lalatovića imaće priliku da odbrani trofej

• 2
Nenad Lalatović

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije posle pobede nad gradskim rivalom Proleterom od 2:0.

Meč na Karađorđu rešio je Nemanja Čović pogotkom u 61. minutu. Asistirao mu je Miljan Vukadinović, a izveštači sa ovog meča javljaju da se fudbaler Lala možda našao i u ofsajd poziciji u začetku akcije.

Vojvodina je bila bolja, posebno u drugom poluvremenu, ali je golman Proletera Elesin sa nekoliko dobrih intervencija sprečio teži poraz svog tima.

Ipak, ništa nije mogao čuvar mreže Proletera u 93. minutu kada je Zukić lepim lobom postavio konačnih 2:0.

Ekipa Nenada Lalatovića se ovom pobedom priključila ostalim učesnicima naredne runde Kupa, dok će meč između Rada i Crvene zvezde biti naknadno odgiran zbog obaveza crveno-belih u Ligi Evrope.