Hofenhajm ispoštovao Zvezdu i dobio Liberec: Crveno-belima dovoljan još bod za proleće u Evropi

Nemački tim rutinski porazio Slovan sa 2:0

• 3
FK Crvena zvezda, FK Hofenhajm Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Hofenhajma napravili su veliku uslugu Crvenoj zvezdi pobedom u Češkoj nad Slovanom iz Libereca od 2:0.

Ne samo što su matematički overili plasman u 1/16 finala Lige Evrope, već su crveno-belima omogućili da sa jednim bodom u poslednja dva kola prezime u Evropi.

Zvezda može dalje čak i i sa dva poraza, ali pod uslovom da ne izgubi u Češkoj u pslednjem kolu sa četiri golova razlike.

Iako je nemački tim nastupio sa šarenolikim sastavom, zbog povreda i bolesti, igrao je domintano u većem delu utakmice koju je prelomio u poslednjih 15-ak minuta.

Tek kada je trener Sebastijan Henes ubacio u igru staru artiljeriju - Kramarića, Skova i Bebua - Hofenhajm je rešio pitanje pobednika, a golove su dali Kristof Baumgartner u 77. i Andrej Kramarić iz penala u 89. minutu.