≫

Liverpulov VAR pakao u Brajtonu: Dva poništena gola Redsa, dva penala, šok u 92. minutu!

Svega je bilo na "Ejmeksu", na kraju egal sa Brajtonom 1:1

• 3
Brajton, Liverpul, Premijer liga

Šta se dešava, kuda ovo sve vodi, dokle će video nadzor da kvari fudbalsku igru?

Pitanja su koja i ovog vikenda sami sebi postavljaju mnogi ljubitelji fudbala, posle još jednog kontroverznog uplitanja VAR-a na utakmici Premijer lige Brajton - Liverpul, završene egalom 1:1.

Domaći tim je do remija stigao u drugom minutu nadoknade vremena, bio je to i najsporniji momenat meča, pošto je sudija, tek na sugestiju asistenata iz VAR sobe, kontakt Robertsona i Velbeka (ovaj nije ni pao), sankcionisao najstrožom kaznom - za nevericu Jirgena Klopa.

Siguran sa "kreča" bio je Gros, pogodio je po sredini gola, za razliku od njegovog saigrača Mupaja, koji je u 20. minutu promašio čitav gol sa 11 metara pri rezultatu 0:0.

Jedini gol za goste, još jedan u nizu (osmi na poslednjih osam utakmica), postigao je nezadrživi Diogo Žota u 60. minutu.

Mreža Brajtona danas se tresla tri puta, osim Žote pogađali su Salah i Mane, ali su njihovi golovi poništeni zbog ofsajda koje je signalizirao VAR, mada ostaje veliko pitanje da li je u slučaju pogotka Egipćanina to bila ispravna odluka.

Pgledajte i sami situaciju u kojoj se našao Salah na dodavanje saigrača - čini se da je ovde sve bilo čisto!

Činilo se da će Liverpul uspeti da sačuva vođstvo u naoknadi uprkos pritisku Brajtona, ali je onda opet VAR video situaciju koja je promakla glavnom arbitru - iz sobe je signaliziran nedozvoljen start Robertsona na Velbeku (šutnuo ga u kopačku). "Redsi" su kao "na iglama" čekali konačnu odluku, a ona je bila poražavajuća po njih: glavni arbitar je pomenuti duel u kaznenom prostoru okarakterisao kao penal, pa je Brajton, na kraju, obio idealnu priliku da izjednači.

Pogledajte i ovaj momenat, situaciju kada Robertson udara Velbeka po stopalu.

Gros je pucao posred gola, Alison je poleteo na desnu stranu, Liverpul je ostao bez dragocenih bodova...