≫

Kavani "čupao" Junajted od 0:2 do 3:2: Urugvajac je klasa, dao dva gola, pogodio za pobedu u 92!

Upisao je i asistenciju neverovatni "el Matador"

• 2
Southampton Manchester United Foto: Tanjug/AP

Mančester junajted je "preživeo" gostovanje na jugu Engleske u Sautemptonu, digao se iz mrtvih do pobede od 3:2 zahvaljujući neverovatnom Edinsonu Kavaniju, kome je poluvreme na terenu bilo dovoljno da režira preokret!

Urugvajac je ušao sa klupe u 46. minutu pri rezultatu 2:0 za "Svece", a onda je sa asistencijom i dva gola, drugim za pobedu u 92. minutu doneo veleobrt na "Sent Merizu" i pobedu ekipi Ole Gunara Solskjera.

Strelac za goste bio je i, već po navici, Bruno Fernandeš, dok su za domaći tim pogađali Bednarek i Vord-Praus, momak koji je asistencijom omogućio saigraču gol za vođstvo, a onda majstorijom iz slobodnjaka potvrdio da je u ovom trenutku možda i najbolji izvođač "prekida" na svetu (izjednačio se sa Lampardom na drugom mestu Premijer lige po broju direktnih golova iz prekida - prvi je Bekam sa 18).

Međutim, Kavani je u nastavku potvrdio klasu, opravdao astronomsku platu od 11 miliona evra, sam je omogućio da Junajted, sa utakmicom manje, i dalje ostane u priči za najviši plasman ove sezone.

Mančester sada ima 16 bodova, pet manje od lidera Liverpula, ali i meč manje sa Aston Vilom.

Sao ovakvim Kavanijem sve je mmoguće od Mančestera ove sezone iako su ga mnogi već u povoju sezone otpisali. Urugvajac je kod oba gola pokazao zbog čega je poslednju deceniji jedan od najboljih golgetera na svetu. Sjajno se snalazio u obe situacije u njegovom "prirodnom okruženju" kaznenom prostoru, golgeterski reagovao, oba puta glavom posle udaraca i asistencija Fernandeša i Rašforda.

Pogledajte gol sjajnog Urugvajca, za trijumf Junajteda protiv petoplasirane ekipe na tabeli.