≫

Đurđević dao dva gola za 11 minuta: Možda ja vreme i za poziv u reprezentaciju Srbije?

Bio je to ukupno 8. gol srpskog napadača u Segundi ove sezone, ali nedovoljno za trijumf

• 6
Uroš Đurđević

Printskrin: Streamja

Jeste druga liga, jeste na papiru slabiji rang takmičenja, ali partije Uroša Đurđevića u dresu Sportinga iz Hihona novi (ili stari) selektor reprezentacije Srbije definitivno bi trebalo da pogleda!

Nekadašnji napadač Crvene zvezde i Partizana bio je dvostruki strelac za svoj tim na gostovanju Las Palmasu, i to nakon što je golove dao u razmaku od 11 minuta.

Najpre je Đurđević u 24. minutu iskorisio kazneni udarac koji je sam iznudio, da bi u 35. pobegao odbrani Las Palmasa i rutinski još jednom zatresao mrežu. Doduše, prilikom tog gola radio je i VAR.

Bili su to 7. i 8. gol Đuđrevića u ovom šampionatu čime se izjednačio na listi najboljih strelaca sa Kastrom iz Kartahene i De Tomasom iz Espanjola.

Sporting je na poluvremenu vodio sa 2:0, Las Palmas se u međuvremenu vratio u igru pogocima u 54. i 56. minutu, da bi domaćin u 84. došao do sva tri boda. Gosti su, s druge strane, propustili veliku priliku da se izjednače sa Espanjolom na drugom mestu. Sada imaju 27 bodova, pet manje od vodeće Majorke.