≫

Dinamo sa prvog mesta ide u nokaut fazu, i dalje su jedini tim koji nije primio gol

Veliki uspeh Modrih i pobeda protiv Fejenorda u gostima (2:0)

• 5
stadion maksimir

Fudbaleri Dinama iz Zagreba dominantno su se plasirali u nokaut fazu LIge Evrope, bez primljenog gola posle pet mečeva i to sa prvog mesta grupe K!

Modri su u gostima pobedili Fejenord rezultatom 2:0 i tako su odmakli drugoplasiranom Volfsbergeru na četiri boda - uz napomenu da su Austrijanci "tukli" CSKA u gostima (1:0) i boriće se sa Fejenordom za to drugo mesto.

Dinamo je pitanje pobednika rešio na kraju prvog i na početku drugog poluvremena. Najpre je Bruno Petković u nadoknadi prvog dela pogodio sa bele tačke, da bi Majer u 52. rešio sav posao.

Milan je gubio od Seltika sa 2:0 već posle 15 minuta, ali su Rosoneri uspeli da se vrate do 27. minuta (2:2), a zatim i rutiniraju posao i slave rezultatom 4:2.

Na taj način su zadržali šansu da budu prvi u grupi, jer im Lil posle trijmufa nad Spartom (2:1) i dalje beži bod.