Lagan trijumf za ekipu srpskog trenera

• 6
Veljko Paunović FOTO: MN Press

Veljko Paunović je pronašao pobedničku formulu i vratio svoj Reding na vrh Čempionšipa.

Doduše, verovatno na par sati dok se ne odigraju ostale utakmice, ali Rojalsi su slavili protiv Notingem Foresta sa 2:0 na otvaranju subotnjeg programa 16. kola.

Ekipi srpskog stručnjaka posao je bio olakšan od 15. minuta kada je fudbaler gostiju Jejts isključen zbog namernog igranja rukom na gol-liniji, za šta su domaćini dobili najstrožu kaznu.

Siguran egzekutor bio je Lukas Žoao, a meč u kojem je Paunovićev tim potpuno dominirao tokom svih 90 minuta rešen je u 52, kada je fudbaler domaćih Morison posle kornera postavio konačnih 2:0.

Drugom pobedom u poslednje tri utakmice Reding se izjednačio na vrhu tabele sa Bornmutom (po 30 bodova) dok posle četvrtog poraza na poslednjih pet utakmica posrnuli Forest ostaje na rubu ispadanja iz Čempionšipa.