≫

Kadiz posle Reala, šokirao i Barselonu: Kriminalna reakcija Lenglea preskupo koštala Katalonce

Fudbaleri Kadiza pobedili su Barselonu u meču 12. kola španske Primere sa 2:1 na svom terenu

• 1
Spain Soccer La Liga

Kriza Barse je produbljena na gostovanju timu koji je pokazao da nije slučajno slavio, jer je prethodno pobedio i Real Madrid sredinom oktobra sa 1:0.

Ovog puta je Kadiz prekinuo neugodan niz od tri utakmice bez pobede i to na najbolji mogući način i protiv jednog od najtežih mogućih protivnika.

Kadiz je poveo u osmom minutu golom Alvara Himeneza. Himenez je bio na gol-liniji posle kornera i tu je sačekao loptu posle loše reakcije igrača Barselone i nesigurnu odbranu golmana Mark Andre Ter Štegena.

Zadatak mu je bio samo da doslovce pogura loptu preko linije, to je i uradio i Kadiz je poveo.

Jedan od definišućih momenata meča mogao je da bude trenutak kada je Pedro Alkala na terenu zamenio Markosa Maura u 31. minutu.

Da je to "stara" Barselona koja kažnjava sve, verovatno bi posle 57. minuta katalonski gigant preokrenuo i pobedio.

Upravo tada je Alkala postigao autogol, a Barsa je izjednačila na 1:1. Pedro je probao da preseče oštar centaršut posle prodora Đordija Albe na levoj strani i umesto toga je skrenuo loptu u bliži ugao svog gola.

Međutim, to nije obeshrabrilo Kadiz koji je u 63. minutu odgovorio novim pogotkom i šokirao Barselonu. Alvaro Negredo, iskusni špic je kaznio očajnu reakciju Klemona Lenglea posle izvedenog auta Barse.

Lengleu je prošla lopta koja je nastavila prema Ter Štegenu, Mark je nije očekivao i nije je dobro ispucao.

Negredo ju je pokupio i ostao sam ispred nebranjenog gola za rutinsku realizaciju i veliku pobedu Kadiza.