≫

Atletiko ljubomorno drži čelo tabele u Primeri, pao Elče na pogon Suareza i Košte

Dva gola Suareza i jedan Košte sa bele tačke bila su dovoljna da se sigurno zagazi ka novoj pobedi

• 1
FK Atletiko Madrid, Lokomotiva Foto: Tanjug/AP

Atletiko Madrid i posle 14. kola zadržaće se na prvoj poziciji Primere pošto su na svom terenu savladali Elče sa 3:1.

Kao i što često biva kada je Atletiko po sredi, posed lopte nije bio nešto išao znantno u njihovu korist, ali su uspeli da postignu pogodak četiri minuta pre kraja prvog poluvremena kada je Luis Suarez na asistenciju Tripijea zatresao mrežu.

Ista meta, isti čovek u 59. minutu, samo drugi asistent - Suarez je povisio na 2:0, a loptu mu je dodao Karasko.

Išlo je sve ka sigurnoj pobedi "jorgandžija" u tom momentu, ali pet minuta kasnije Boje je smanjio na 2:1 i ipak dao nadu gostima da mogu do boda.

Ipak, Markone pravi penal i Atletiko ne propušta situaciju da reši utakmicu. Strelac sa bele tačke bio je Dijego Košta.

Srpski internacionalac Ivan Šaponjić nije dobio minute na ovom susretu sa Elčeom, a Atletiku je ovo odlično palo nakon poraza od Reala u madridskom derbiju.