Aleksić postigao prvi pogodak u turskom šampionatu, Bašakšehiru samo bod protiv Sivasa

Dobra partija srpskog fudbalera po snegu u Istanbulu

• 0
Danijel Aleksić, FK Bašakšehir Foto: Profimedia

Nije to onaj Bašakšehir na koji smo navikli od prethodne sezone, čini se da je samo bleda senka. Prošlogodišnji šampion Turske danas je na svom terenu uspeo da se dokopa samo boda protiv Sivasa, a u strelce se upisao naš Danijel Aleksić koji je zatresao mrežu u 38. minutu meča – 1:1 (1:1).

Sneg je pravio ogromne probleme na ovom meču. Kroz drugo poluvreme gotovo da se ništa nije ni videlo, što je uticalo na igru i nismo videli nijedan pogodak u drugih 45 minuta.

Domaći su prvu šansu imali u 11. minutu kada je Aleksić poslao sjajnu loptu ispred gola protivnika, ali je Demba Ba šutirao pored desne stative. Međutim, srpski fudbaler bio je uspešan u već pomenutom 38. minutu kada je iz slobodnog udarca savladao protivničkog golmana. Loptu je poslao u nebranjeni deo mreže i doneo radost na lice njegovih saigrača. Ovo mu je bio prvi gol u tamošnjem šampionatu.

Međutim, Sivas je brzo uzvratio. Samo četiri minuta kasnije Hakan Arslan doneo je izjednačenje. Ofanzivac gostiju je dobro reagovao nakon što je Maks Gradel iskoristio grešku domaćih i oduzeo im loptu u nezgodnoj poziciji.

U nastavku su domaći uglavnom napadali, Denis Turuč je imao dobru priliku u 75. minutu, ali je golman Sivasa odbranio njegov šut. Samo devet minuta kasnije Demba Ba je postigao gol, no i on je poništen zbog ofsajda, pa se utakmica okončala rezultatom koji je bio aktivan i nakon uvodnih 45 minuta.