Dortmund promašio penal za pobedu, remi Lajpciga u Volfsburgu

Iznenađenja u nemačkom šampionatu

• 0
Volsfburg - Lajpcig Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda propustili su idealnu priliku na svom terenu da pobede fenjeraša Majnc (1:1) i tako se popnu za poziciju više na tabeli Bundeslige, iznad Leverkuzena i približi se Lajpcigu koji je takođe remizirao u Volsfburgu 2:2. Sve je to lepo došlo Bajernu koji je lider na tabeli.

Dortmund se na svom terenu mučio sa poslednjeplasiranim Majncom. Halandu je već u drugom minutu poništen gol zbog ofsajda, ali mnogo veći šok za domaće usledio je početkom drugog poluvremena, kada je Oztunali doveo Majnc u vođstvo - 0:1.

Domaći su potom morali da pojačaju pritisak, a rezultat je stigao u 73. minutu kada je Munije izjednačio na 1:1.

Samo tri minuta kasnije penal za Dortmund, ali Marko Rojs nije bio precizan i ostalo je 1:1.

Lajpcig je imao otvoren rezultat u Volsfburgu , poveo je već u 5. minutu sa 0:1

Međutim, u 22. minutu, Veghorst je  u 22. minutu izjednačio na 1:1. Trinaest minuta kasnije potpuni preokret. Gerhart ponovo u ulozi asistenta, a ovoga puta egzekutor je bio Renato Štefen - 2:1.

Tim rezultatom ušlo se u drugo poluvreme i očekivao se odgovor Lajpciga. U poluvremenu je Forsberga zamenio Nkunku i posle samo devet minuta igre u nastavku Vili Orban donosi izjednačenje gostima - 2:2.