Lester pobedom preskočio Liverpul na tabeli

Lester za trenutak razdvojio lidera Junajted i šampiona Liverpul

• 0
Lester - Sautemptom

Ekipa Lestera pobedila je Sautempton na svom terenu sa 2:0 u 19. kolu Premijer lige i tako uspela da se domogne drugog mesta na tabeli ovog takmičenja, makar do sutra kada igraju prvoplasirani Mančester junajted i trećeplasirani Liverpul.

Nije Sautempton bio podređen, imao je svoje šanse, prvu preko Adamsa kojem je Šmajhel odbranio udarac, a onda u 37. minutu gol u mreži Sautemptona.

Tilemans je prihvatio loptu na nekih 35 metara od gola i poslao je u prostor za Medisona koji je u prvom dodiru stekao prednost nad defanzivcem, a zatim sa desne strane kaznenog prostora udarcem poput rakete pogodio bliži ugao golmana Mekartija

Bertrand je imao dobru priliku za Sautempton, na startu drugog dela i Armstrong, ali je uvek Šmajhel bio na mestu. Armstrong je pogodio i prečku u 73. minutu utakmice, na drugoj strani Barns i Vardi su promašili svoje šanse.

Na samom kraju u nadoknadi vremena, Harvi Barns istrčava kontru i pogađa bez velikih problema za konačnih 2:0.