Propali eksperiment s Terzićem i novi krah Borusije: Turbo Bajer kaznio svaku glupost "Milionera"

Leverkuzen slavio u derbiju 17. kola Bundeslige - 2:1

• 1
FK LEverkuzen, Dortmund Foto: Tanjug/AP

Borusija iz Dortmunda definitivno ni ove sezone neće biti konkurentna u borbi za titulu u Bundesligi.

Ekipa koja nema ni trenera, a koju vodi nekadašnji pomoćnik Lusijana Farva Edin Terzić, zabeležila je novi poraz na gostovaju u Leverkuzenu protiv Bajera od 2:1 u derbiju 17. kola.

Time se Peter Boš revanširao timu koji mu je pre nekoliko godina olako uručio otkaz, a Bajer je trijumfalno zaokružio "herbstfinale", poslednje kolo jesenjeg dela šampionata i izbio na drugo mesto na tabeli.

Domaćin je do vođstva došao već u 14. minutu kada je strelac bio Musa Dijabi, posle sjajnog pasa Leona Bejlija.

Dortmund je do izjednačenja došao iz prve prave prilike, igrao se 67. minut kada je rezultat poravnao Julijan Brant udarcem sa 20 metara.

Pobedu Leverkuzenu doneo je tinejdžer Florijan Virc u 80. minutu nakon velike greške u odbrani “Milionera”.

U uvodnom meču ovog kola Borusija je u Menhengladbahu savladala Verder sa 1:0 golom defanzivca Elvedija u 66. minutu.

Volfsburg je kao gost bio bolji od Majnca sa 2:0, golovima Bijaleka i Veghorsta u drugom poluvremenu, dok je Hofenhajm takođe na gostovanju savladao Hertu sa 3:0 uz dva gola Andreja Kramarića.

Hrvatski reprezentativac je postigao posebno lep treći pogodak iz slobodnog udarca u finišu meča.